
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Core Architecture(core/core processor) | SAR |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 12 |
| Number of Inputs | 1 |
| Reference Type | Internal |
| Sampling Rate | 250 ksps |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Max Digital Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Digital Supply Voltage | 4.75 V |
| Input Type | Single Ended |
| Interface Type(Data Interface) | Parallel |
| Analog Supply Voltage | 5 V |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Configuration | S/H-ADC |
Stock: 22
Distributors
pcbx
Unit Price$17.14399
Ext.Price$17.14399
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $17.14399 | $17.14399 |
| 10 | $13.81846 | $138.18460 |
| 25 | $13.28992 | $332.24800 |
| 50 | $12.78160 | $639.08000 |
| 100 | $12.29272 | $1229.27200 |
| 300 | $11.82254 | $3546.76200 |
| 500 | $11.37021 | $5685.10500 |
